Пам'ять — це психічний процес засвоєння, збереження та подальшого відтворення досвіду людини. Ми детально пам’ятаємо обставини знакових чи стресових подій у нашому житті і часто можемо відтворити їх найменші подробиці.
Але з часом пам'ять втрачає точність та обсяг збереженого матеріалу. Для слідчого чи детектива надважливим є питання: чи можливо за допомогою певних методик відновити в пам’яті згадку про події, які відбувались із людиною колись? Часто саме від майстерності володіння такою методикою залежить повнота, якість та своєчасність отриманої інформації, яка може бути вкрай важлива для подальшого розслідування. Одна з таких методик — когнітивне інтерв’ю — є психологічним методом активізації пам’яті людини для одержання максимально точної та достовірної інформації.
Чи завжди така методика працює і дає результати при розслідуванні злочинів? Відповідь на це питання ви можете знайти у статті Пола Айзенберга із Великобританії про застосування когнітивного інтерв’ю при розслідуванні злочинів, пов’язаних із фінансовими махінаціями.
Переклад статті здійнено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"