Практика проведення допитів органами досудового розслідування в Україні має риси більш притаманні обвинувальному підходу до отримання інформації від підозрюваної особи, орієнтованому на отримання її зізнання у вчиненому злочині та повідомлення підозрюваним усіх обставин його вчинення. Незважаючи на формальні вимоги закону, пов’язані з безпосередністю дослідження доказів у суді, допит залишається основним джерелом інформації в кримінальному провадженні.
- Як отримувати надійну інформацію від підозрюваних, свідків і будувати психологічний контакт з ними?
- Як Національне антикорупційне бюро України впроваджувало методику процесуального інтерв’ю (ПІ) в розслідування корупційних злочинів?
- Як ПІ впливає на ефективність розслідування і може бути інтегровано в роботу органів досудового розслідування?
Під модеруванням Василини Яворської, лідерки JustGroup, в Офісі Генерального прокурора презентували та обговорили «Стандарти процесуального інтерв’ю.
Спікери:
- Бренда Холліс, старша судова юристка у справі «Ситуація в Україні» Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду
- Денис Гюльмагомедов, заступник Директора Національного антикорупційного бюро України
- Юрій Бєлоусов, начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора.
________________________________
Корисні матеріали:
Подію організували JustGroup та Офіс Генерального прокурора за підтримки проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною», що фінансується Урядом Японії та впроваджується ПРООН в Україні.