Розміри сплачених та нарахованих внесків щорічно публікуються в звітах про результати діяльності уповноваженого в справах ЄСПЛ та Аналітичних звітах ЄСПЛ (Country Factsheet).
Конвенцією «Про захист прав людини і основоположних свобод» Ради Європи від 1950 року, яку Україна ратифікувала 1997 року, передбачено створення Європейського суду з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі країни, які ратифікували Конвенцію. Сам суд був створений та почав діяти 1998 року. Рішення суду стосуються виключно порушень прав людини, закріплених Конвенцією. За результатами рішень суд призначає грошове відшкодування стороні, чиї права були порушені, а держава зобов’язана сплачувати ці компенсації, враховуючи судові витрати, витрати на адвокатів та пеню за несвоєчасну сплату. Рішення суду набирає законної сили через три місяці після його винесення. Тому компенсації, які були присуджені у жовтні-грудні мають виплачуватись вже наступного року.
Розміри сплачених та нарахованих внесків щорічно публікуються в звітах про результати діяльності уповноваженого в справах ЄСПЛ та Аналітичних звітах ЄСПЛ (Country Factsheet).
Важливо зазначити, що нарахування за рішеннями ЄСПЛ відбуваються у євро, в той час, як Україна сплачує суми компенсації у гривнях. Це стало особливо відчутним у 2013-2014 роках, коли Україна сплачувала за рішення ЄСПЛ менше третини компенсацій і повинна була їх відшкодувати у наступних роках, однак в цей же час відбувся значний стрибок курсу євро — з 10 до 15 гривень у 2014 році та з 15 до 24 у 2015. Таким чином, суми компенсацій, нараховані за рішеннями ЄСПЛ, значно зросли в перерахунку на національну валюту.
Загалом з 2006 року Україна сплатила за рішеннями ЄСПЛ більше 1 млрд 770 млн гривень за порушення Європейської конвенції з прав людини.