Моделі процесуального інтерв’ю поділяються на класичні (такі, як PEACE та KREATIVE), гібридні (REID та PHASE) і спеціалізовані (NICHD та WISCI). Ці моделі різняться тим, який підхід до проведення опитування в межах кримінального розслідування є домінантним: обвинувальний (accusatorial) підхід, притаманний для допиту, чи підхід, який передбачає застосування методів опитування, спрямованих на збір інформації (information-gathering methods), притаманний для процесуального інтерв’ю.
Аналіз різних моделей процесуального інтерв’ю дозволяє виокремити властиві їм спільні елементи, до яких належать: підготовка і планування, встановлення психологічного контакту, роз’яснення прав і порядку проведення інтерв’ю, отримання інформації, завершення й оцінка отриманої інформації і якості самого інтерв’ю. Сукупність цих елементів можна розглядати як певну узагальнену модель процесуального інтерв’ю, основу якої становить британська модель PEACE.
Детальніше про цю та інші моделі ви можете прочитати у дослідженні «Розкажи мені, що сталося, або зізнайся!».
Проте пам’ятайте, що ефективність процесуального інтерв’ю вимірюється не отриманням від особи у будь-який спосіб зізнання, а одержанням передусім інформації, яка хоч і не може стати доказом у суді, проте може стати підказкою, де потрібно шукати докази!