У дослідженні «Розкажи мені, що сталося, або зізнайся!» вивчалася думка та досвід слідчих щодо використання ними вільної розповіді під час проведення допитів.
Відповідно до стандартів процесуального інтерв’ю, отримання інформації доцільно починати саме з вільної розповіді підозрюваної особи.
Три чверті слідчих і детективів вважають, що це треба робити завжди або в більшості випадків.
У ході фокус-груп детективи поліції акцентували увагу на тому, що початок допиту часто залежить від ситуації, зокрема від готовності допитуваної особи говорити. В окремих випадках доцільно розпочинати допит з вільної розповіді, в інших — з конкретних запитань.
65% опитаних вбачають користь вільної розповіді в тому, що вона дозволяє слідчому отримати інформацію, яка може мати суттєве значення для процесу розслідування. 85% — в тому, що вона дозволяє почути версію підозрюваного.
Разом з тим, результати аналізу відеозаписів допитів свідчать, що не всі слідчі мають відповідні навички. Приблизно у кожному четвертому випадку слідчий доволі різко перебивав допитувану особу під час надання нею свідчень.
На етапі вільної розповіді слідчому також не варто вказувати особі, що вона каже неправду — зіставлення версії підозрюваного з наявними у слідчого даними відбувається на наступних етапах інтерв’ю. В опитуванні слідчим поліції пропонувалося висловитися і щодо цього питання.
43% опитаних вважають, що слідчий має дослухати версію підозрюваного до кінця.
45% зазначили, що слідчий має зупинити підозрюваного та поставити йому уточнювальні питання.
Ще 8% респондентів відповіли, що слідчий має зупинити підозрюваного та зазначити, що подана ним інформація є неправдивою.