Встановлення слідчим психологічного контакту з підозрюваною особою, а також її підтримка протягом спілкування є однією з ключових засад процесуального інтерв’ю.
В опитуванні, яке проводилося в рамках дослідження «Розкажи мені, що сталося, або зізнайся», слідчим ставили питання щодо необхідності встановлення психологічного контакту з допитуваною особою перед початком допиту.
53% опитаних однозначно вважають, що встановлювати психологічних контакт потрібно. При цьому майже половина респондентів вважає, що встановлювати контакт слідчому треба не з кожною особою — все залежить від ситуації
Серед опитаних була й думка, що встановлення такого контакту лише перешкоджає проведенню допиту.
Більшість опитаних слідчих розуміють важливість створення позитивної психологічної атмосфери під час допиту задля підвищення його ефективності.
Кожен шостий опитаний слідчий вважає, що перебування підозрюваної особи в напруженому стані під час допиту сприяє досягненню мети, а також що демонстрація поваги до підозрюваного лише шкодить справі.
Цілком зрозумілим є той факт, що саме слідчий проводить допит, і, відповідно, на нього покладається вся відповідальність за його результати. Водночас сильно виражене домінування слідчого, особливо на початку допиту, може радше зашкодити, ніж сприяти встановленню психологічного контакту з допитуваною особою.
60% вважають, що ставлення до підозрюваної особи залежить від її поведінки під час допиту, третина — що від ситуації, й лише 13% респондентів відповіли, що їхнє ставлення не залежить від поведінки підозрюваного.