Встановлення психологічного контакту та професійних взаємин є обов’язковою частиною проведення процесуального інтерв’ю — від цього залежить результат допиту та готовність до співпраці.
Половина опитаних слідчих ніколи не вітаються за руку з підозрюваною особою під час або перед початком допиту. Дещо менше половини респондентів роблять це іноді, й лише 6% відповіли, що вітаються за руку завжди.
57% респондентів лише іноді запитують підозрювану особу про її самопочуття перед або під час допиту, і лише третина — завжди.
Більшість опитаних слідчих тією чи іншою мірою практикує проведення з підозрюваною особою розмови на сторонні теми, наприклад, щодо її хобі, безпосередньо перед або під час проведення допиту. Однак 40% респондентів ніколи цього не роблять.
Використання таких підходів слідчі та детективи пояснюють тим, що допит передбачає офіційне, більш формальне спілкування. На вимогу сторони захисту всі питання можна занести до протоколу, й надалі до слідчого можуть виникнути зауваження, що сторонні питання не стосуються кримінального провадження або ж що такими питаннями слідчий намагався вплинути на підозрювану особу.
Самі ж адвокати під час фокус-групи повідомили, що вони не бачать проблеми в тому, що слідчий під час допиту відходить від формальних питань і переходить на нейтральні теми.