Побутує думка, що юристи будуть потрібні рівно до того часу, поки юридичні тексти будуть складно написані та недоступні для розуміння «простим смертним».
Іноді складніше розібратись у формулюваннях тих чи інших документів, ніж зрозуміти їх суть. Канцеляризми, мовні кліше, абсурдні звороти та фрази — цим страждають, як юристи, так і правоохоронці.
Чому так відбувається? Коли вчорашні випускники юридичних спеціальностей починають наслідувати погану практику — складно комунікувати про право?
Спікерка JustConf Яна Собко працювала оперуповноваженою, але вирішила змінити професію та стати журналісткою. І ось вже кілька років вона пише про право простою мовою та навчає цього інших. Клієнти та громадяни заслуговують розуміти юридичні документи, які їх стосуються. Іноді за складними зворотами юристи та правоохорнці намагаються приховати суть, або власну некомпетентність, або просто не вміють інакше.
Писати юридичні тексти простою мовою це не примха, а навичка, якої варто навчитись. Про те, як стати кращими в написанні юридичних текстів Яна Собко, редакторка та засновниця юридичного онлайн-видання loyer.com.ua розповіла на JustConf 2021, більше у відео.