Людський капітал інфраструктури протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, є обмеженим відносно кількості кримінальних проваджень та кримінальних правопорушень. Прокурори та команди слідчих органів відчувають значне стресове навантаження з ймовірним ризиком виникнення емоційного виснаження та професійного вигорання. Враховуючи постійно зростаючу динаміку зареєстрованих міжнародних злочинів, а також кількість проваджень, у яких вони вже працюють, їхній робочий контекст залишатиметься складним і потенційно травмівним у найближчі роки.
Юрій Бєлоусов, начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора, наголошує: «Для того, щоб зберегти команду, яка розслідує злочини, пов’язані зі збройним конфліктом, та її ефективність, нам вкрай важливо, щоб люди могли об’єктивно оцінити контекст, свій стан і мали можливість із цим справлятися. Системна робота з психологічною стійкістю людей значно підсилить ефективність нашої роботи».
Про виклики, з якими працюють прокурори й слідчі, а також про важливість роботи з життєстійкістю в системі кримінальної юстиції, дивіться у відео.
____________
У 2023 році експертна команда JustGroup за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» розробила системний підхід до розвитку психологічної стійкості людського капіталу в національній системі розслідування міжнародних злочинів. Цього року разом із Офісом Генерального прокурора та міжнародними партнерами ми продовжимо працювати над реалізацією розробленого підходу #Just_Зміцнення. Спільно працюємо заради того, щоб підтримувати ефективність людей та команд, а також щоб турбота про людей стала частиною організаційної культури.